Zákaznická podpora: +420721171488 info@dadaplenky.cz

DADA, Premium Extra Care, vel.:4, 7-18kg, 50ks

Kód: 9947
239,90 Kč –17 %
dada4
239,90 Kč –17 % 199,90 Kč 4 Kč / 1 ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dětské plenky Dada Extra Care

Zřejmě nejoblíbenější plenky ve východní Evropě, které již několik let drží svou kvalitu a jsou tím pověstné mezi maminkami v celé ČR, na Slovensku, Polsku či Ukrajině nebo pobaltských státech.

Značka Dada je již několik let srovnávána s předními zelenými, oranžovými či bílými plenkami světoznámých značek, nicméně v posledním roce tyto přední značky s přehledem předčí. Zejména kvalitou a cenou.

 

POPIS

Nové plenky Extra Care mají několik vylepšení oproti původní verzi Comfort Fit či oproti její sestřičce plence Dada Extra soft.

 

PRUŽNÝ ZADNÍ LEM

Nejmenší prckové potřebují péči všemi směry, tudíž má tato plenka pružný lem nejen v bocích, ale také na zádech. Dojde tak k dokonalému přilnutí plenky k tělíčku a nic se nedostane ven, ani když leží na zádech.

EXTRA MĚKKÝ POVRCH

Netkaná textilie se vyznačuje velmi měkkým povrchem a díky obsahu vitamínu E tak chrání dětskou pokožku a pomáhá v boji proti opruzeninám.

SUCHÉ ZIPY

Dada Extra Care mají trojité suché zipy, které tak zajistí pevnost spoje i při velmi aktivním pohybu dítěte. A dobře opětovně drží i při rozepínání.

PRUŽNÉ BOČNÍ LEMY

Boční lemy jsou velmi pružné a z měkkého materiálu. Zajistí tak dokonalé přilnutí k pokožce a zároveň pružnost při pohybu. Netlačí a nezařezává se.

OCHRANA PŘED PROTEČENÍM

Prostor plenky mezi savým jádrem a gumičkami v tříslech je u mnoha značek plenek nebezpečný a náchylný na protečení. Tento prostor totiž vyplňuje u ostatních plenek pouze netkaná textilie. U Dada Extra Care je tento prostor zajištěný speciální netkanou textilií, která propustí tekutinu dovnitř a pak k savému jádru, nikoli však již ven.

COSYLEG SYSTÉM

Jedná se o systém plochých gumiček v tříslové krajině. Gumičky drží na pokožce plochou stranou, nezařezávají se a mnohem lépe drží vše uvnitř.

IDENTIFIKÁTOR VLHKOSTI

Nové Dada Extra Care již tuto vychytávku mají. V případě použití plenky prckem proužek změní barvu a indikuje tak, že plenku je potřeba brzy vyměnit.

ŠIROKÝ PŘEDNÍ LEM

Díky širokému přednímu lemu plenky tak snižujeme riziko otlačenin na bříšku. Prcek se tak cítí pohodlně, tah zipů je rozložen na větší plochu.

PARFEMACE

Plenky Dada v jakékoli verzi NEJSOU parfemované.

KANÁLKY FLOWLOCK

Plenky Dada Extra Care jsou nově vybavené kanálky technologie FLOWLOCK pro rychlý odvod tekutin do savého jádra. Tekutina je po odvedení uzamčena včetně případných pachů v savém jádru.

 

 

SLOŽENÍ PLENEK DADA EXTRA CARE

SAVÉ JÁDRO

Skládá se ze dvou složek, z BUNIČINY a SAPu. SAP je dehydrovaný gel s obsahem polymeru se superabsorbčními vlastnostmi, u kterého nebyl prokázány negativní ani toxické vlastnosti na zdraví. Jedná se o drobné krystalky, které při kontaktu s jakoukoli vlhkostí tuto vlhkost spolu s pachem pojmou až do objemu 300 násobku své hmotnosti a udrží je při běžných teplotách po několik hodin uzamčenou. Postupem času dochází k vysušení a uvolnění vlhkosti do prostředí. SAP je recyklovatelný, ale bohužel není biologicky rozložitelný. Díky svým netoxickým vlastnostem nezatěžuje přírodu. V plence je z důvodů absorpce vlhkosti a zápachu, zároveň díky svým netoxickým vlastnostem i antibakteriální a pomáhá tak držet pokožku dítěte v suchu bez kontaktu s vylučovanými tekutinami.

BUNIČINA je materiál získávaný z jinak nepoužitelného odpadu pokáceného dřeva nebo z jednoletých rostlin. V ČR a ve většině Evropy je získávána ze smrků. Buničina je základní látkou pro výrobu papíru, kdy pak dochází k její úpravě, jako je bělení apod. Pro výrobu savého jádra plenek se používá pro své absorpční vlastnosti a schopnost udržet jednotlivé krystalky SAP na místě, aby byla spolehlivě odváděna vlhkost a byla rozložena po celé ploše jádra, čímž sníží riziko podráždění dětské pokožky kontaktem s tekutinou. Při výrobě plenek není potřeba buničinu bělit, neboť jako finální produkt má lehce slonovinovou barvu a mezi dvěma vrstvami netkané textilie již není její barva znát. V případě jejího tmavšího zbarvení je bělena oxidací nebo horkým vzduchem. Její bělení ať již oxidací nebo pomocí peroxidu vodíku je tak zbytečné a prodražuje finální cenu plenky.

 

PŘIDANÉ LÁTKY

Plenky DADA jdou cestou nepřidávat do plenek vůbec nic syntetického či jakékoli extrakty, kromě přítomného vitamínu E. Ani Aloe Vera či Pantenol nebo Allantoin. Důvod je zcela prostý. Pokožka každého dítěte je zcela jiná a jinak i reaguje na přidané látky v čemkoli, u plenek to platí dvojnásob. Přeci jen mají pokožku v kontaktu delší dobu. Navíc jsou u běžných plenek tyto přídavné látky jen v nepatrném množství a tím, že se uvolňují pomocí tekutiny, je jejich efekt velmi diskutabilní. Je tedy na každé mamince, jaký prostředek v případě potřeby zvolit a ošetřit jím případné opruzeniny či podráždění. Navíc tyto prostředky jsou daleko koncentrovanější a efekt ošetření je tedy mnohem vyšší.

 

LDPE

Obecně se jedná o měkkou formu plastu, která je používána na výrobu různých mikrotenových sáčků a tašek, například pro supermarkety. LDPE je netoxický, hygienický a recyklovatelný plast, který se navíc v plence nachází jen v nepatrném množství. Je použit na pásky se suchým zipem a na vyztužení dvojitých vnitřních mantinelů (lidově vnitřních gumiček), aby držely, jak mají a nic neproteklo při zachování pohodlnosti plenky.

 

NETKANÁ TEXTILIE

Pro výrobu dětských plen DADA je používána netkaná textilie z viskózových vláken, která jsou vyráběna z celulózy a po chemickém zpracování je finálním produktem vlákno, které se posléze zpracuje na textilii s úžasnými vlastnostmi vhodnými pro dětské pleny. Tato netkaná textilie je velmi lehká, odolná vůči mechanickým vlivům i vůči vlhkosti a teplotě. Navíc je snadno rozložitelná a nezatěžuje tak ekosystém. Netkaná textilie je v dětské plence DADA použita pro vnitřní i vnější plášť, obaluje a drží na místě savé jádro. Jsou z ní vyrobené veškeré lemy, pásky apod. Některé běžné plenky, zejména ty velmi levné, jsou vyrobené z netkané textilie ze syntetických vláken, jako je polypropylen nebo polyester, což jsou vedlejší produkty ropy a velmi zatěžující ekosystém.

 

PEFC CELULÓZA

Celulóza použitá k výrobě plenek se získává zpracováním dřeva. A dřevo roste v lesích, které jak víme, jsou již tak dost zatěžované lidmi. Veškerá celulóza použitá k výrobě plenek Dada je získávána z lesů s certifikátem PEFC. To znamená, že vytěžené dřevo je i obnovováno a dokud se neobnoví, není těženo další.

PEFC je celosvětově nejrozšířenější systém certifikace lesů. Standardy hospodaření v lesích podle systému PEFC se snaží změnit způsob, jakým jsou lesy spravovány na lokální i globální úrovni. Jedním z hlavních cílů certifikace lesů systémem PEFC je zachování lesů a jejich rozšiřování, abychom my i generace budoucí, mohli využívat environmentálních, sociálních a ekonomických přínosů, které lesy nabízejí se zachováním zodpovědného přístupu k lesním ekosystémům a respektu k přírodě.

 

 

CO V PLENKÁCH DADA EXTRA CARE NENAJDETE?

CHLOR – při výrobě plenek není používán u žádného z materiálů. Materiály pro výrobu plenek jsou bělené oxidací a horkým vzduchem.

FTALÁTY – plenky DADA jsou vyráběné a kompletované na území Evropské unie, nikoli v Číně nebo jiné zemi mimo EU a platí tak striktní zákaz používání ftalátů coby změkčovadel plastů u výrobků pro děti. V plenkách je tedy nenajdete a riziko absorbování těchto látek z plenek je tak nulové.

PVC (polyvinylchlorid) – tento typ plastu se u výroby plenek již delší dobu nepoužívá z důvodů možného obsahu ftalátů

LATEX – není v plence obsažen, neboť je zde riziko alergické reakce. Nicméně se jedná o čistě přírodní látku, se kterou se setkáme u mnoha dalších produktů jako dudlíky, kondomy, rukavice apod.

BARVIVA – k barvení textilie je použito pouze potravinářské barvivo. U některých značek plenek, které jsou výrazně barevné a mají pestré motivy,  může být použito i chemické barvivo pro jejich stálost a pestrost motivu. To však neplatí u značek Dada.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Velikost 4 (7-18kg)
? VELKOOBCHOD: Velkoobchod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní mohou vkládat příspěvky. Prosíme, přihlaste se nebo se registrujte .

Nevyplňujte toto pole:
5
20x
4
0x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
dada4 dada4
5
EV Avatar autora | 4.12.2018
Jsem spokojená.
dada4 dada4
5
VN Avatar autora | 30.11.2018
Su super vydrží aj několik hodin nemusm tak casto přepalovat ..pri inych sem přebalovala aj v noci tie uz nie vydzi a prcek je do rana v pohode . Doporučuji
dada4 dada4
5
RH Avatar autora | 29.11.2018
super
dada4 dada4
3
HM Avatar autora | 29.11.2018
Dcera (7 měsíců) používá celou dobu plenky Dada. Do teď jsme byli maximálně spokojené. Bohužel tato novinka plenek vel. 4 silně chemicky zapáchá. Nechápu, jestli je to špatná várka nebo co. Bohužel jsem koupila 5 balení :( původní vel. 4 byla naprosto bez zápachu. Zapáchají velmi podobně jako pampers. Nebýt zápachu, byly by skvělé. Znovu už je nekoupím.
dada4 dada4
5
BF Avatar autora | 22.11.2018
Vydrzi celou noc, bez procurani.
dada4 dada4
5
IP Avatar autora | 10.11.2018
velmi, jsou jemné a příjemné na dotyk,
dada4 dada4
5
Avatar autora | 9.11.2018
Urcite doporucuji, vydrzi celou noc a to v noci nekolikrat kojim. Rano je plinka pekne naducana, ale vse je, kde ma byt... Za nas spokojenost
dada4 dada4
5
HS Avatar autora | 9.11.2018
Super kvalita za příjemnou cenu.
dada4 dada4
5
P Avatar autora | 9.11.2018
Skvělé pleny!!! Lepší než Pampers, které jsem dříve výhradně používala...
dada4 dada4
5
MJ Avatar autora | 24.10.2018
Velmi
dada4 dada4
5
J Avatar autora | 20.10.2018
Super cena a kvalita. Používáme jen tyto.
dada4 dada4
5
PO Avatar autora | 13.10.2018
Plenky jsou super. Vydrží nám celou noc.
dada4 dada4
5
SK Avatar autora | 10.10.2018
Nepoužíváme žádné jiné. Veliká spokojenost jak moje, tak našeho prcka.
dada4 dada4
5
BT Avatar autora | 10.10.2018
Paradni cena a spokojenost.. pouzivala jsem pampers a ta cena se opravdu vyrazne lisi.. :)
dada4 dada4
5
LH Avatar autora | 9.10.2018
Nejlepší plenky, vyhovují maximálně.
dada4 dada4
5
IM Avatar autora | 9.10.2018
Super plenky nakupuju pravidelně.
dada4 dada4
5
ŚC Avatar autora | 6.9.2018
Super plenky...oblíbené!
dada4 dada4
5
JK Avatar autora | 5.9.2018
Super plenky
dada4 dada4
5
JV Avatar autora | 2.9.2018
Spokojenost. Jezdil jsem si pro ně do Polska, ale dneska si je už jenom objednávám.
dada4 dada4
3
M Avatar autora | 29.8.2018
Dadaplenky používám už delší dobu, bohužel s těmito nejsem až tak spokojena, jako s jejich předchůdci. tam bylo spokojenost 100%. U těchto plen se mi stává docela často, že plena proteče kolem stehen, což je v některých případech dost nepříjemné. Také mám pocit, že pleny dříve vydržely více, tyto musím častěji měnit z důvodu pročůrání. Za mě bohužel už není 100% spokojenost.
dada4 dada4
5
ŽH Avatar autora | 28.8.2018
Používám dada pleny na dceru už po druhé a můžu jen a jen doporučit. Jsou super
dada4 dada4
5
E Avatar autora | 9.8.2018
Plenky jsou fajn, hodně podobné původním Premium Comfort Fit, hlavní rozdíl je asi v designu a že mají tři absorpční kanálky - když je v plíně načůráno, tak místo jedné velké bouličky jsou tam tři menší bouličky :) Úplně netuším, jestli je to až tak převratná inovace a v reálu je to pro prcka fakt pohodlnější, ale okey :) S Pampers srovnání nemám, ale jsou hodně podobné těm novým Lupilu z Lidlu, ty ale chemicky smrdí, Dada ne. Pokud vám vyhovovaly Comfort Fit, tak klidně jděte do těchto, asi nebudete zklamaní.