Zákaznická podpora:+420608208467info@dadaplenky.cz

DADA, Extra Care, vel.:4, 7-18kg, 50ks

Kód: 9947
199 Kč –5 %
dada4
199 Kč –5 % 189 Kč 3,80 Kč / 1 ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dětské plenky Dada Extra Care

Zřejmě nejoblíbenější plenky ve východní Evropě, které již několik let drží svou kvalitu a jsou tím pověstné mezi maminkami v celé ČR, na Slovensku, Polsku či Ukrajině nebo pobaltských státech.

Značka Dada je již několik let srovnávána s předními zelenými, oranžovými či bílými plenkami světoznámých značek, nicméně v posledním roce tyto přední značky s přehledem předčí. Zejména kvalitou a cenou.

 

POPIS

Nové plenky Extra Care mají několik vylepšení oproti původní verzi Comfort Fit či oproti její sestřičce plence Dada Extra soft.

 

PRUŽNÝ ZADNÍ LEM

Nejmenší prckové potřebují péči všemi směry, tudíž má tato plenka pružný lem nejen v bocích, ale také na zádech. Dojde tak k dokonalému přilnutí plenky k tělíčku a nic se nedostane ven, ani když leží na zádech.

EXTRA MĚKKÝ POVRCH

Netkaná textilie se vyznačuje velmi měkkým povrchem a díky obsahu vitamínu E tak chrání dětskou pokožku a pomáhá v boji proti opruzeninám.

SUCHÉ ZIPY

Dada Extra Care mají trojité suché zipy, které tak zajistí pevnost spoje i při velmi aktivním pohybu dítěte. A dobře opětovně drží i při rozepínání.

PRUŽNÉ BOČNÍ LEMY

Boční lemy jsou velmi pružné a z měkkého materiálu. Zajistí tak dokonalé přilnutí k pokožce a zároveň pružnost při pohybu. Netlačí a nezařezává se.

OCHRANA PŘED PROTEČENÍM

Prostor plenky mezi savým jádrem a gumičkami v tříslech je u mnoha značek plenek nebezpečný a náchylný na protečení. Tento prostor totiž vyplňuje u ostatních plenek pouze netkaná textilie. U Dada Extra Care je tento prostor zajištěný speciální netkanou textilií, která propustí tekutinu dovnitř a pak k savému jádru, nikoli však již ven.

COSYLEG SYSTÉM

Jedná se o systém plochých gumiček v tříslové krajině. Gumičky drží na pokožce plochou stranou, nezařezávají se a mnohem lépe drží vše uvnitř.

IDENTIFIKÁTOR VLHKOSTI

Nové Dada Extra Care již tuto vychytávku mají. V případě použití plenky prckem proužek změní barvu a indikuje tak, že plenku je potřeba brzy vyměnit.

ŠIROKÝ PŘEDNÍ LEM

Díky širokému přednímu lemu plenky tak snižujeme riziko otlačenin na bříšku. Prcek se tak cítí pohodlně, tah zipů je rozložen na větší plochu.

PARFEMACE

Plenky Dada v jakékoli verzi NEJSOU parfemované.

KANÁLKY FLOWLOCK

Plenky Dada Extra Care jsou nově vybavené kanálky technologie FLOWLOCK pro rychlý odvod tekutin do savého jádra. Tekutina je po odvedení uzamčena včetně případných pachů v savém jádru.

 

 

SLOŽENÍ PLENEK DADA EXTRA CARE

SAVÉ JÁDRO

Skládá se ze dvou složek, z BUNIČINY a SAPu. SAP je dehydrovaný gel s obsahem polymeru se superabsorbčními vlastnostmi, u kterého nebyl prokázány negativní ani toxické vlastnosti na zdraví. Jedná se o drobné krystalky, které při kontaktu s jakoukoli vlhkostí tuto vlhkost spolu s pachem pojmou až do objemu 300 násobku své hmotnosti a udrží je při běžných teplotách po několik hodin uzamčenou. Postupem času dochází k vysušení a uvolnění vlhkosti do prostředí. SAP je recyklovatelný, ale bohužel není biologicky rozložitelný. Díky svým netoxickým vlastnostem nezatěžuje přírodu. V plence je z důvodů absorpce vlhkosti a zápachu, zároveň díky svým netoxickým vlastnostem i antibakteriální a pomáhá tak držet pokožku dítěte v suchu bez kontaktu s vylučovanými tekutinami.

BUNIČINA je materiál získávaný z jinak nepoužitelného odpadu pokáceného dřeva nebo z jednoletých rostlin. V ČR a ve většině Evropy je získávána ze smrků. Buničina je základní látkou pro výrobu papíru, kdy pak dochází k její úpravě, jako je bělení apod. Pro výrobu savého jádra plenek se používá pro své absorpční vlastnosti a schopnost udržet jednotlivé krystalky SAP na místě, aby byla spolehlivě odváděna vlhkost a byla rozložena po celé ploše jádra, čímž sníží riziko podráždění dětské pokožky kontaktem s tekutinou. Při výrobě plenek není potřeba buničinu bělit, neboť jako finální produkt má lehce slonovinovou barvu a mezi dvěma vrstvami netkané textilie již není její barva znát. V případě jejího tmavšího zbarvení je bělena oxidací nebo horkým vzduchem. Její bělení ať již oxidací nebo pomocí peroxidu vodíku je tak zbytečné a prodražuje finální cenu plenky.

 

PŘIDANÉ LÁTKY

Plenky DADA jdou cestou nepřidávat do plenek vůbec nic syntetického či jakékoli extrakty, kromě přítomného vitamínu E. Ani Aloe Vera či Pantenol nebo Allantoin. Důvod je zcela prostý. Pokožka každého dítěte je zcela jiná a jinak i reaguje na přidané látky v čemkoli, u plenek to platí dvojnásob. Přeci jen mají pokožku v kontaktu delší dobu. Navíc jsou u běžných plenek tyto přídavné látky jen v nepatrném množství a tím, že se uvolňují pomocí tekutiny, je jejich efekt velmi diskutabilní. Je tedy na každé mamince, jaký prostředek v případě potřeby zvolit a ošetřit jím případné opruzeniny či podráždění. Navíc tyto prostředky jsou daleko koncentrovanější a efekt ošetření je tedy mnohem vyšší.

 

LDPE

Obecně se jedná o měkkou formu plastu, která je používána na výrobu různých mikrotenových sáčků a tašek, například pro supermarkety. LDPE je netoxický, hygienický a recyklovatelný plast, který se navíc v plence nachází jen v nepatrném množství. Je použit na pásky se suchým zipem a na vyztužení dvojitých vnitřních mantinelů (lidově vnitřních gumiček), aby držely, jak mají a nic neproteklo při zachování pohodlnosti plenky.

 

NETKANÁ TEXTILIE

Pro výrobu dětských plen DADA je používána netkaná textilie z viskózových vláken, která jsou vyráběna z celulózy a po chemickém zpracování je finálním produktem vlákno, které se posléze zpracuje na textilii s úžasnými vlastnostmi vhodnými pro dětské pleny. Tato netkaná textilie je velmi lehká, odolná vůči mechanickým vlivům i vůči vlhkosti a teplotě. Navíc je snadno rozložitelná a nezatěžuje tak ekosystém. Netkaná textilie je v dětské plence DADA použita pro vnitřní i vnější plášť, obaluje a drží na místě savé jádro. Jsou z ní vyrobené veškeré lemy, pásky apod. Některé běžné plenky, zejména ty velmi levné, jsou vyrobené z netkané textilie ze syntetických vláken, jako je polypropylen nebo polyester, což jsou vedlejší produkty ropy a velmi zatěžující ekosystém.

 

PEFC CELULÓZA

Celulóza použitá k výrobě plenek se získává zpracováním dřeva. A dřevo roste v lesích, které jak víme, jsou již tak dost zatěžované lidmi. Veškerá celulóza použitá k výrobě plenek Dada je získávána z lesů s certifikátem PEFC. To znamená, že vytěžené dřevo je i obnovováno a dokud se neobnoví, není těženo další.

PEFC je celosvětově nejrozšířenější systém certifikace lesů. Standardy hospodaření v lesích podle systému PEFC se snaží změnit způsob, jakým jsou lesy spravovány na lokální i globální úrovni. Jedním z hlavních cílů certifikace lesů systémem PEFC je zachování lesů a jejich rozšiřování, abychom my i generace budoucí, mohli využívat environmentálních, sociálních a ekonomických přínosů, které lesy nabízejí se zachováním zodpovědného přístupu k lesním ekosystémům a respektu k přírodě.

 

 

CO V PLENKÁCH DADA EXTRA CARE NENAJDETE?

CHLOR – při výrobě plenek není používán u žádného z materiálů. Materiály pro výrobu plenek jsou bělené oxidací a horkým vzduchem.

FTALÁTY – plenky DADA jsou vyráběné a kompletované na území Evropské unie, nikoli v Číně nebo jiné zemi mimo EU a platí tak striktní zákaz používání ftalátů coby změkčovadel plastů u výrobků pro děti. V plenkách je tedy nenajdete a riziko absorbování těchto látek z plenek je tak nulové.

PVC (polyvinylchlorid) – tento typ plastu se u výroby plenek již delší dobu nepoužívá z důvodů možného obsahu ftalátů

LATEX – není v plence obsažen, neboť je zde riziko alergické reakce. Nicméně se jedná o čistě přírodní látku, se kterou se setkáme u mnoha dalších produktů jako dudlíky, kondomy, rukavice apod.

BARVIVA – k barvení textilie je použito pouze potravinářské barvivo. U některých značek plenek, které jsou výrazně barevné a mají pestré motivy,  může být použito i chemické barvivo pro jejich stálost a pestrost motivu. To však neplatí u značek Dada.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Velikost 4 (7-18kg)
? VELKOOBCHOD: Velkoobchod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
5
88x
4
2x
3
2x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
KO Avatar autora | 6.10.2019
???????????????????? jsem velmi spokojena ❤️
5
KK Avatar autora | 29.9.2019
Maximální spokojenost, objednávám pravidelně :) mnohem lepší plenky než Pempers. Pempersky nám protékaly, ale tyto ne. Navíc nemají ten chemickej zápach, který Pempersky mají.
5
BT Avatar autora | 23.9.2019
Spokojenost.
5
AF Avatar autora | 21.9.2019
Plenky jsou super, dobre sedí, nikde netlaci a dobre sají. Za mě poměr cena/výkon úplně na pohodu
5
JE Avatar autora | 21.9.2019
plínky kupuji pro mého vnoučka a jsme moc spokojení :)
5
MH Avatar autora | 21.9.2019
Jsem velice spokojená , jiné nakupuji a to sem jich vyzkoušela již hodně a zůstala sem těchto . Malej není po nich opruzený, nepročůrá je ani hovinka nejsou mimo plenku ☺☺☺. Za mě TOP . I když každý má třeba jiný názor .
5
IN Avatar autora | 19.9.2019
Spokojenost
5
SB Avatar autora | 19.9.2019
Super. Plenky používám už od narození u obou dětí.
5
KK Avatar autora | 15.9.2019
Doporučuji.
5
MP Avatar autora | 11.9.2019
Velká spokojenost, nejlepší co jsem zkoušela. Už objednávám pravidelně. Můžu jen doporučit.
5
AF Avatar autora | 8.9.2019
Rychlost doručení, informovanost vše výborné, zboží též super, děkuji.
5
LM Avatar autora | 7.9.2019
Odebírám pouze dada plenky.
5
PK Avatar autora | 7.9.2019
Zatím nejlepší pleny
5
AM Avatar autora | 7.9.2019
Jsem moc spokojená
5
HK Avatar autora | 5.9.2019
kvalita za dobrou cenu
5
LK Avatar autora | 29.8.2019
Spokojenost.Kvalita za rozumnou cenu.Doporučuji!
5
VS Avatar autora | 24.8.2019
Dodání, cena, kvalita ......super!!!
5
LM Avatar autora | 24.8.2019
Objednávám pravidelně, nejlepší a nejlevnější plenky ????
4
IB Avatar autora | 22.8.2019
Plenky kvalitou jako pampers. :)
5
MK Avatar autora | 22.8.2019
Poměr cena -výkon super. Používáme pleny od začátku a za nás velká spokojenost.
5
MP Avatar autora | 20.8.2019
Super kvalita za rozumnou cenu
5
MB Avatar autora | 17.8.2019
Rychle dodání a super pleny. Kvalitou odpovídají plenam jednou tak drahým.
5
MD Avatar autora | 17.8.2019
Vše super ????
5
Avatar autora | 10.8.2019
Kvalitní pleny, vše udrží, dobrá cena.
5
Avatar autora | 8.8.2019
Používám od narozeni a nemenila bych.
5
Avatar autora | 31.7.2019
Super. Nej plenky
5
Avatar autora | 27.7.2019
Rychle doruceni, nejlepsi plenky
5
Avatar autora | 22.7.2019
Výborné pleny minimálně se rovnající kvalitou a vlastnostmi plenkám za dvojnásobnou cenu.
5
MV Avatar autora | 21.7.2019
S plenkami jsem velice spokojená, určitě si je objednám zase.
5
LM Avatar autora | 21.7.2019
Spokojenost,doporuciji
5
AK Avatar autora | 19.7.2019
Jsem spokojená.Protekly nám pouze jednou
5
PS Avatar autora | 17.7.2019
Celková spokojenost, kvalita za příjemnou cenu. Jen dvakrát se mi stalo že plenka protekla ale důvodem bylo špatné zalepení.
5
KC Avatar autora | 13.7.2019
Tyto plenky jsou zatím nelepší, které jsme vyzkoušeli. Určitě si je zase objednám.
5
YH Avatar autora | 1.7.2019
naprostá spokojenost, poslední dodání zboží bylo vyřízeno poměrně brzo, tak věřím ,že to tak zůstane, jenom ty meily by mohli zredukovat na minimum, přeji si dobré zboží a rychle, které při posledním dodání bylo supr
5
LW Avatar autora | 29.5.2019
Naprostá spokojenost. Za mě nej plenky ☺️
5
Avatar autora | 28.5.2019
Výborné, za mě lepší než pampers.
5
NB Avatar autora | 28.5.2019
Za nás nejlepší
5
VH Avatar autora | 24.5.2019
Naprosto jsem spokejna nejsou drahe, nikde neprotecou, a indikator je plus pro naseho tatinka:-)
5
LS Avatar autora | 24.5.2019
Velmi
5
KV Avatar autora | 24.5.2019
dobrá cena ku kvalitě
5
M Avatar autora | 23.5.2019
Dobře sají, vydrží nám celou noc ????????
5
KP Avatar autora | 5.5.2019
nejlepsi plenky co sem kdy zkusila.cena skvela,kvalita jeste lepsi...skoda jen,z nejsou dostupne v obchodech
5
Avatar autora | 2.5.2019
Jsme spokojení!
5
NU Avatar autora | 1.5.2019
Skvělé pleny za skvělou cenu. Výborná savost. Mnohem lepší než pampers.
5
LH Avatar autora | 25.4.2019
Super kvalita za parádní peníze .
5
Avatar autora | 21.3.2019
Krásně drží, a neprotecou
5
JS Avatar autora | 20.3.2019
Nepoužíváme žádné jiné.
5
JS Avatar autora | 15.3.2019
Velmi dobre saji a pojmou velke mnozstvi moci.
5
A Avatar autora | 13.3.2019
Nejlepsi plenky pomer cena/vykon, ktere jsem pro dite nasla, nedrazdi, dobre sedi, takze neprotekaji a navic vyrobene v CR.
5
MG Avatar autora | 12.3.2019
zcela spokojena
5
KG Avatar autora | 2.3.2019
Používáme je od narození a nebojím se tvrdit, že jsou nejlepší !! poměr výkon a cena  Za nás nejlepší plenky
5
VV Avatar autora | 1.3.2019
Nemáme opruzeniny, vydrží celou noc, bez chemického zápachu. Za nás super.
5
MH Avatar autora | 28.2.2019
Jsou skvělé, doporučuji
5
JZ Avatar autora | 30.1.2019
Nejlepší.
4
BC Avatar autora | 20.1.2019
Nejsou špatné, ale znám lepší plenky. Čekala jsem od nich více, podle toho, jak je všichni tak chválí.
5
VC Avatar autora | 19.1.2019
Skvělé plenky výborná savost vydrží našemu malému i celou noc a ráno se budí v suchu poměr cena / kvalita je naprosto super pampers jim nesahaji ani po kotníky
5
JV Avatar autora | 18.1.2019
Zatím nejspolehlivější plínky co jsme používali. Dávám palec nahoru za doplnění indikačního proužku.
5
M Avatar autora | 9.1.2019
Nejlepší pleny ????
5
LL Avatar autora | 26.12.2018
Plenky Dada používáme od narození. Tyto jsou super, že tam mají uprostřed proužek jak to mají Pampersky. U starších modelů to u velikosti 4 nebylo. Za nás super.
5
MP Avatar autora | 21.12.2018
Spokojenost.Dobra kvalita za super cenu :-)
5
DG Avatar autora | 20.12.2018
Velice jsem spokojena....jine nekupuji
5
Avatar autora | 18.12.2018
ok
5
EV Avatar autora | 4.12.2018
Jsem spokojená.
5
VN Avatar autora | 30.11.2018
Su super vydrží aj několik hodin nemusm tak casto přepalovat ..pri inych sem přebalovala aj v noci tie uz nie vydzi a prcek je do rana v pohode . Doporučuji
5
RH Avatar autora | 29.11.2018
super
3
HM Avatar autora | 29.11.2018
Dcera (7 měsíců) používá celou dobu plenky Dada. Do teď jsme byli maximálně spokojené. Bohužel tato novinka plenek vel. 4 silně chemicky zapáchá. Nechápu, jestli je to špatná várka nebo co. Bohužel jsem koupila 5 balení :( původní vel. 4 byla naprosto bez zápachu. Zapáchají velmi podobně jako pampers. Nebýt zápachu, byly by skvělé. Znovu už je nekoupím.
5
BF Avatar autora | 22.11.2018
Vydrzi celou noc, bez procurani.
5
MK Avatar autora | 16.11.2018
TOP!
5
ŠD Avatar autora | 16.11.2018
Super cena a kvalita. Vydrží celou noc i když několikrát za noc kojim. Syn nebyl nikdy opruzený. Opravdu doporučuji.
5
PH Avatar autora | 16.11.2018
Ano
5
DD Avatar autora | 16.11.2018
Používáme je od narození a nebojím se tvrdit, že nejlepší poměr výkon cena :-)
5
JP Avatar autora | 15.11.2018
Plenky jsou úžasné. Jiné nepoužíváme.
5
LB Avatar autora | 15.11.2018
plenky malé plně vyhovují a neprotečou, nejsou nějak parfemované jako např. Pampers a cenově jsou mnohem příznivější ... :)
5
JK Avatar autora | 14.11.2018
Super plenky, lepší než známější značky.
5
Avatar autora | 13.11.2018
Nejlepší plenky, co jsem vyzkousela. Vydrží celou noc, nesmrdi.
5
IP Avatar autora | 10.11.2018
velmi, jsou jemné a příjemné na dotyk,
5
Avatar autora | 9.11.2018
Urcite doporucuji, vydrzi celou noc a to v noci nekolikrat kojim. Rano je plinka pekne naducana, ale vse je, kde ma byt... Za nas spokojenost
5
HS Avatar autora | 9.11.2018
Super kvalita za příjemnou cenu.
5
P Avatar autora | 9.11.2018
Skvělé pleny!!! Lepší než Pampers, které jsem dříve výhradně používala...
5
MJ Avatar autora | 24.10.2018
Velmi
5
J Avatar autora | 20.10.2018
Super cena a kvalita. Používáme jen tyto.
5
PO Avatar autora | 13.10.2018
Plenky jsou super. Vydrží nám celou noc.
5
SK Avatar autora | 10.10.2018
Nepoužíváme žádné jiné. Veliká spokojenost jak moje, tak našeho prcka.
5
BT Avatar autora | 10.10.2018
Paradni cena a spokojenost.. pouzivala jsem pampers a ta cena se opravdu vyrazne lisi.. :)
5
LH Avatar autora | 9.10.2018
Nejlepší plenky, vyhovují maximálně.
5
IM Avatar autora | 9.10.2018
Super plenky nakupuju pravidelně.
5
ŚC Avatar autora | 6.9.2018
Super plenky...oblíbené!
5
JK Avatar autora | 5.9.2018
Super plenky
5
JV Avatar autora | 2.9.2018
Spokojenost. Jezdil jsem si pro ně do Polska, ale dneska si je už jenom objednávám.
3
M Avatar autora | 29.8.2018
Dadaplenky používám už delší dobu, bohužel s těmito nejsem až tak spokojena, jako s jejich předchůdci. tam bylo spokojenost 100%. U těchto plen se mi stává docela často, že plena proteče kolem stehen, což je v některých případech dost nepříjemné. Také mám pocit, že pleny dříve vydržely více, tyto musím častěji měnit z důvodu pročůrání. Za mě bohužel už není 100% spokojenost.
5
ŽH Avatar autora | 28.8.2018
Používám dada pleny na dceru už po druhé a můžu jen a jen doporučit. Jsou super
5
E Avatar autora | 9.8.2018
Plenky jsou fajn, hodně podobné původním Premium Comfort Fit, hlavní rozdíl je asi v designu a že mají tři absorpční kanálky - když je v plíně načůráno, tak místo jedné velké bouličky jsou tam tři menší bouličky :) Úplně netuším, jestli je to až tak převratná inovace a v reálu je to pro prcka fakt pohodlnější, ale okey :) S Pampers srovnání nemám, ale jsou hodně podobné těm novým Lupilu z Lidlu, ty ale chemicky smrdí, Dada ne. Pokud vám vyhovovaly Comfort Fit, tak klidně jděte do těchto, asi nebudete zklamaní.