Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

POTRAVINY Z NĚMECKA

NĚMECKÉ POTRAVINY

Jak mnozí ví, někteří slyšeli nebo četli v médiích, kvalita většiny potraviny v Německu je minimálně o úroveň výše než těch prodávaných pod stejným či podobným označením u nás. Navíc mají ve většině nižší cenu, lepší složení atp.

Právě v Německu totiž platí několik pravidel, které místní výrobci a prodejci dodržují a ctí. V opačném případě by je spotřebitelská obec vyhnala z trhu. A jaká že jsou ta pravidla? No zcela prostá!

- potraviny jsou z poživatelných a kvalitních surovin

- pokud má být něco z něčeho vyrobeno, je tomu tak. Typicky například KEČUP. V Německu je prostě vyrobený z rajčat i ten nejlevnější na trhu. Nikoli z jablek, barviv a ochucovadel.

- čokoláda bez kakaa není čokoláda, ale čokoládová cukrovinka. Hořká čokoláda má min. 40% kakaa v sušině

- obecně je v potravinách mnohem méně konzervačních látek, aromat, dochucovadel či jiných chemických věcí. Platí, že pokud to může být přírodní, je to přírodní, nebude to chemické. Tyto potraviny však mají kratší trvanlivost než ty v ČR. Když není jogurt nadopovaný chemií, nemůže mít trvanlivost 3 týdny. Německý má tedy týden.

- potraviny určené nejmenším, jako příkrmy, keksy, jogurty, mléko apod., je velmi kvalitní, vesměs BIO a Němci by se spíše pozastavili nad tím, proč to pro děti BIO není, berou to jako samozřejmost.

 
9
50019500
Značky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Stránka 1 z 23 - 687 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 23 - 687 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.