Zákaznická podpora:+420608208467info@dadaplenky.cz

DADA, Extra Care, vel.:2, 3-6kg, 64ks

Kód: 9954
199 Kč –10 %
dada newborn2
199 Kč –10 % 179 Kč 2,80 Kč / 1 ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dětské plenky Dada Extra Care

Zřejmě nejoblíbenější plenky ve východní Evropě, které již několik let drží svou kvalitu a jsou tím pověstné mezi maminkami v celé ČR, na Slovensku, Polsku či Ukrajině nebo pobaltských státech.

Značka Dada je již několik let srovnávána s předními zelenými, oranžovými či bílými plenkami světoznámých značek, nicméně v posledním roce tyto přední značky s přehledem předčí. Zejména kvalitou a cenou.

 

POPIS

Nové plenky Extra Care mají několik vylepšení oproti původní verzi Comfort Fit či oproti její sestřičce plence Dada Extra soft.

 

PRUŽNÝ ZADNÍ LEM

Nejmenší prckové potřebují péči všemi směry, tudíž má tato plenka pružný lem nejen v bocích, ale také na zádech. Dojde tak k dokonalému přilnutí plenky k tělíčku a nic se nedostane ven, ani když leží na zádech.

EXTRA MĚKKÝ POVRCH

Netkaná textilie se vyznačuje velmi měkkým povrchem a díky obsahu vitamínu E tak chrání dětskou pokožku a pomáhá v boji proti opruzeninám.

SUCHÉ ZIPY

Dada Extra Care mají trojité suché zipy, které tak zajistí pevnost spoje i při velmi aktivním pohybu dítěte. A dobře opětovně drží i při rozepínání.

PRUŽNÉ BOČNÍ LEMY

Boční lemy jsou velmi pružné a z měkkého materiálu. Zajistí tak dokonalé přilnutí k pokožce a zároveň pružnost při pohybu. Netlačí a nezařezává se.

OCHRANA PŘED PROTEČENÍM

Prostor plenky mezi savým jádrem a gumičkami v tříslech je u mnoha značek plenek nebezpečný a náchylný na protečení. Tento prostor totiž vyplňuje u ostatních plenek pouze netkaná textilie. U Dada Extra Care je tento prostor zajištěný speciální netkanou textilií, která propustí tekutinu dovnitř a pak k savému jádru, nikoli však již ven.

COSYLEG SYSTÉM

Jedná se o systém plochých gumiček v tříslové krajině. Gumičky drží na pokožce plochou stranou, nezařezávají se a mnohem lépe drží vše uvnitř.

IDENTIFIKÁTOR VLHKOSTI

Nové Dada Extra Care již tuto vychytávku mají. V případě použití plenky prckem proužek změní barvu a indikuje tak, že plenku je potřeba brzy vyměnit.

ŠIROKÝ PŘEDNÍ LEM

Díky širokému přednímu lemu plenky tak snižujeme riziko otlačenin na bříšku. Prcek se tak cítí pohodlně, tah zipů je rozložen na větší plochu.

PARFEMACE

Plenky Dada v jakékoli verzi NEJSOU parfemované.

KANÁLKY FLOWLOCK

Plenky Dada Extra Care jsou nově vybavené kanálky technologie FLOWLOCK pro rychlý odvod tekutin do savého jádra. Tekutina je po odvedení uzamčena včetně případných pachů v savém jádru.

 

 

SLOŽENÍ PLENEK DADA EXTRA CARE

SAVÉ JÁDRO

Skládá se ze dvou složek, z BUNIČINY a SAPu. SAP je dehydrovaný gel s obsahem polymeru se superabsorbčními vlastnostmi, u kterého nebyl prokázány negativní ani toxické vlastnosti na zdraví. Jedná se o drobné krystalky, které při kontaktu s jakoukoli vlhkostí tuto vlhkost spolu s pachem pojmou až do objemu 300 násobku své hmotnosti a udrží je při běžných teplotách po několik hodin uzamčenou. Postupem času dochází k vysušení a uvolnění vlhkosti do prostředí. SAP je recyklovatelný, ale bohužel není biologicky rozložitelný. Díky svým netoxickým vlastnostem nezatěžuje přírodu. V plence je z důvodů absorpce vlhkosti a zápachu, zároveň díky svým netoxickým vlastnostem i antibakteriální a pomáhá tak držet pokožku dítěte v suchu bez kontaktu s vylučovanými tekutinami.

BUNIČINA je materiál získávaný z jinak nepoužitelného odpadu pokáceného dřeva nebo z jednoletých rostlin. V ČR a ve většině Evropy je získávána ze smrků. Buničina je základní látkou pro výrobu papíru, kdy pak dochází k její úpravě, jako je bělení apod. Pro výrobu savého jádra plenek se používá pro své absorpční vlastnosti a schopnost udržet jednotlivé krystalky SAP na místě, aby byla spolehlivě odváděna vlhkost a byla rozložena po celé ploše jádra, čímž sníží riziko podráždění dětské pokožky kontaktem s tekutinou. Při výrobě plenek není potřeba buničinu bělit, neboť jako finální produkt má lehce slonovinovou barvu a mezi dvěma vrstvami netkané textilie již není její barva znát. V případě jejího tmavšího zbarvení je bělena oxidací nebo horkým vzduchem. Její bělení ať již oxidací nebo pomocí peroxidu vodíku je tak zbytečné a prodražuje finální cenu plenky.

 

PŘIDANÉ LÁTKY

Plenky DADA jdou cestou nepřidávat do plenek vůbec nic syntetického či jakékoli extrakty, kromě přítomného vitamínu E. Ani Aloe Vera či Pantenol nebo Allantoin. Důvod je zcela prostý. Pokožka každého dítěte je zcela jiná a jinak i reaguje na přidané látky v čemkoli, u plenek to platí dvojnásob. Přeci jen mají pokožku v kontaktu delší dobu. Navíc jsou u běžných plenek tyto přídavné látky jen v nepatrném množství a tím, že se uvolňují pomocí tekutiny, je jejich efekt velmi diskutabilní. Je tedy na každé mamince, jaký prostředek v případě potřeby zvolit a ošetřit jím případné opruzeniny či podráždění. Navíc tyto prostředky jsou daleko koncentrovanější a efekt ošetření je tedy mnohem vyšší.

 

LDPE

Obecně se jedná o měkkou formu plastu, která je používána na výrobu různých mikrotenových sáčků a tašek, například pro supermarkety. LDPE je netoxický, hygienický a recyklovatelný plast, který se navíc v plence nachází jen v nepatrném množství. Je použit na pásky se suchým zipem a na vyztužení dvojitých vnitřních mantinelů (lidově vnitřních gumiček), aby držely, jak mají a nic neproteklo při zachování pohodlnosti plenky.

 

NETKANÁ TEXTILIE

Pro výrobu dětských plen DADA je používána netkaná textilie z viskózových vláken, která jsou vyráběna z celulózy a po chemickém zpracování je finálním produktem vlákno, které se posléze zpracuje na textilii s úžasnými vlastnostmi vhodnými pro dětské pleny. Tato netkaná textilie je velmi lehká, odolná vůči mechanickým vlivům i vůči vlhkosti a teplotě. Navíc je snadno rozložitelná a nezatěžuje tak ekosystém. Netkaná textilie je v dětské plence DADA použita pro vnitřní i vnější plášť, obaluje a drží na místě savé jádro. Jsou z ní vyrobené veškeré lemy, pásky apod. Některé běžné plenky, zejména ty velmi levné, jsou vyrobené z netkané textilie ze syntetických vláken, jako je polypropylen nebo polyester, což jsou vedlejší produkty ropy a velmi zatěžující ekosystém.

 

PEFC CELULÓZA

Celulóza použitá k výrobě plenek se získává zpracováním dřeva. A dřevo roste v lesích, které jak víme, jsou již tak dost zatěžované lidmi. Veškerá celulóza použitá k výrobě plenek Dada je získávána z lesů s certifikátem PEFC. To znamená, že vytěžené dřevo je i obnovováno a dokud se neobnoví, není těženo další.

PEFC je celosvětově nejrozšířenější systém certifikace lesů. Standardy hospodaření v lesích podle systému PEFC se snaží změnit způsob, jakým jsou lesy spravovány na lokální i globální úrovni. Jedním z hlavních cílů certifikace lesů systémem PEFC je zachování lesů a jejich rozšiřování, abychom my i generace budoucí, mohli využívat environmentálních, sociálních a ekonomických přínosů, které lesy nabízejí se zachováním zodpovědného přístupu k lesním ekosystémům a respektu k přírodě.

 

 

CO V PLENKÁCH DADA EXTRA CARE NENAJDETE?

CHLOR – při výrobě plenek není používán u žádného z materiálů. Materiály pro výrobu plenek jsou bělené oxidací a horkým vzduchem.

FTALÁTY – plenky DADA jsou vyráběné a kompletované na území Evropské unie, nikoli v Číně nebo jiné zemi mimo EU a platí tak striktní zákaz používání ftalátů coby změkčovadel plastů u výrobků pro děti. V plenkách je tedy nenajdete a riziko absorbování těchto látek z plenek je tak nulové.

PVC (polyvinylchlorid) – tento typ plastu se u výroby plenek již delší dobu nepoužívá z důvodů možného obsahu ftalátů

LATEX – není v plence obsažen, neboť je zde riziko alergické reakce. Nicméně se jedná o čistě přírodní látku, se kterou se setkáme u mnoha dalších produktů jako dudlíky, kondomy, rukavice apod.

BARVIVA – k barvení textilie je použito pouze potravinářské barvivo. U některých značek plenek, které jsou výrazně barevné a mají pestré motivy,  může být použito i chemické barvivo pro jejich stálost a pestrost motivu. To však neplatí u značek Dada.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PLENY A PŘEBALOVÁNÍ
? VELKOOBCHOD: Velkoobchod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
5
40x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
IB Avatar autora | 27.9.2019
Naprostá spokojenost
5
DS Avatar autora | 21.9.2019
Perfektní
5
LL Avatar autora | 21.9.2019
Výborné plenky, cena i kvalita velmi dobrá...
5
HD Avatar autora | 19.9.2019
Super pleny, velikostně odpovídají 1 od jiných značek.
5
ZE Avatar autora | 16.9.2019
Výborné
5
PH Avatar autora | 13.9.2019
Odebírám už dlouho, plenky jsou perfektní! Všude je doporučuju.
4
ZN Avatar autora | 2.9.2019
zatim si nemůžu stěžovat
5
BK Avatar autora | 1.9.2019
Perfektní
5
JP Avatar autora | 23.8.2019
Super
5
MP Avatar autora | 20.8.2019
Super kvalita za rozumnou cenu
5
DT Avatar autora | 19.7.2019
Sem spokojená zatím ????
5
LP Avatar autora | 19.7.2019
Velká spokojenost. Super cena i kvalita. Lepší než pampersky.
5
KF Avatar autora | 9.7.2019
Nejlepší plenky.
5
KF Avatar autora | 24.5.2019
Plenky jsou skvělé. Kam se hrabou pampers :-) jen velikosti jsou trochu jiné. Velikost 2 mám už pro 2 měsíční mimčo.
5
LP Avatar autora | 22.5.2019
Jsou super, krásne drží... Máme je poprvé a velká spokojenost...
5
LH Avatar autora | 18.4.2019
*****
5
VH Avatar autora | 29.3.2019
Plenky krásně drží,dost vydrží, nedráždí.
5
MD Avatar autora | 27.3.2019
Řekla bych že jsou trošku menší. Velikostně odpovídají pampers c1 takže nám jsou už bohužel malé. Ale jinak jsou plenky Dada super. Objednáváme tedy už větší.
5
MS Avatar autora | 3.3.2019
Spokojena, vysoká savost a cena je taky super
5
VH Avatar autora | 21.2.2019
Super kvalita za ještě lepší cenu ;-)
5
M Avatar autora | 30.1.2019
Vynikající kvalita za dobrou cenu. Nechápu, proč u nás nejsou běžně k sehnání.
5
PL Avatar autora | 22.1.2019
Plenky jsou fajn. Dobrá savost.
5
Avatar autora | 19.1.2019
Lepší jak celý pampers
5
TF Avatar autora | 16.1.2019
Menší než Pampersky 2. Jinak ok.
5
L Avatar autora | 6.12.2018
přijdou mi dobré, po měsíci používání malej neopruzenej, jen trochu hůře se odtrhávají lepící pásky, ale zatím se mi nepodařilo plenku roztrhnout, tak to zas tak hrozné není
5
BC Avatar autora | 5.12.2018
plenky výborně pohlcují vlhkost, žádné protečení, cena je taky super
5
MP Avatar autora | 24.11.2018
S plenkama jsem maximálně spokojená.Příjemná cena a skvělá kvalita. :-D
5
PK Avatar autora | 15.11.2018
Spokojenost
5
LZ Avatar autora | 10.11.2018
Spokojenost
5
JH Avatar autora | 8.11.2018
zatím nemohu hodnotit rodíme v prosinci.
5
ZK Avatar autora | 6.11.2018
Jsou výborné!
5
LK Avatar autora | 31.10.2018
Plenky jsou výborné a kvalitní, cenově dostupné, naše mimčo s nimi spí klidně a vypadá spokojeně :-)
5
PS Avatar autora | 25.10.2018
skvěle padnou, děti se mi po nich neosypávají, skvělá cena za tuhle kvalitu
5
Avatar autora | 24.10.2018
Maximální spokojenost
5
MP Avatar autora | 11.10.2018
SPOKOJENI
5
KL Avatar autora | 18.9.2018
Nemají chybu
5
VP Avatar autora | 14.9.2018
ano
5
MP Avatar autora | 13.9.2018
Spokojenost
5
L Avatar autora | 4.9.2018
Spokojenost
5
PH Avatar autora | 29.8.2018
Spokojenost
5
JP Avatar autora | 23.8.2018
Naprostá spokojenost ve všech ohledech