Zákaznická podpora:+420608208467info@dadaplenky.cz

DADA, Extra Care, vel.:3, 4-9kg, 60ks

Kód: 9946
199 Kč –5 %
3 A
199 Kč –5 % 189 Kč 3,20 Kč / 1 ks
Skladem

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dětské plenky Dada Extra Care

Zřejmě nejoblíbenější plenky ve východní Evropě, které již několik let drží svou kvalitu a jsou tím pověstné mezi maminkami v celé ČR, na Slovensku, Polsku či Ukrajině nebo pobaltských státech.

Značka Dada je již několik let srovnávána s předními zelenými, oranžovými či bílými plenkami světoznámých značek, nicméně v posledním roce tyto přední značky s přehledem předčí. Zejména kvalitou a cenou.

 

POPIS

Nové plenky Extra Care mají několik vylepšení oproti původní verzi Comfort Fit či oproti její sestřičce plence Dada Extra soft.

 

PRUŽNÝ ZADNÍ LEM

Nejmenší prckové potřebují péči všemi směry, tudíž má tato plenka pružný lem nejen v bocích, ale také na zádech. Dojde tak k dokonalému přilnutí plenky k tělíčku a nic se nedostane ven, ani když leží na zádech.

EXTRA MĚKKÝ POVRCH

Netkaná textilie se vyznačuje velmi měkkým povrchem a díky obsahu vitamínu E tak chrání dětskou pokožku a pomáhá v boji proti opruzeninám.

SUCHÉ ZIPY

Dada Extra Care mají trojité suché zipy, které tak zajistí pevnost spoje i při velmi aktivním pohybu dítěte. A dobře opětovně drží i při rozepínání.

PRUŽNÉ BOČNÍ LEMY

Boční lemy jsou velmi pružné a z měkkého materiálu. Zajistí tak dokonalé přilnutí k pokožce a zároveň pružnost při pohybu. Netlačí a nezařezává se.

OCHRANA PŘED PROTEČENÍM

Prostor plenky mezi savým jádrem a gumičkami v tříslech je u mnoha značek plenek nebezpečný a náchylný na protečení. Tento prostor totiž vyplňuje u ostatních plenek pouze netkaná textilie. U Dada Extra Care je tento prostor zajištěný speciální netkanou textilií, která propustí tekutinu dovnitř a pak k savému jádru, nikoli však již ven.

COSYLEG SYSTÉM

Jedná se o systém plochých gumiček v tříslové krajině. Gumičky drží na pokožce plochou stranou, nezařezávají se a mnohem lépe drží vše uvnitř.

IDENTIFIKÁTOR VLHKOSTI

Nové Dada Extra Care již tuto vychytávku mají. V případě použití plenky prckem proužek změní barvu a indikuje tak, že plenku je potřeba brzy vyměnit.

ŠIROKÝ PŘEDNÍ LEM

Díky širokému přednímu lemu plenky tak snižujeme riziko otlačenin na bříšku. Prcek se tak cítí pohodlně, tah zipů je rozložen na větší plochu.

PARFEMACE

Plenky Dada v jakékoli verzi NEJSOU parfemované.

KANÁLKY FLOWLOCK

Plenky Dada Extra Care jsou nově vybavené kanálky technologie FLOWLOCK pro rychlý odvod tekutin do savého jádra. Tekutina je po odvedení uzamčena včetně případných pachů v savém jádru.

 

 

SLOŽENÍ PLENEK DADA EXTRA CARE

SAVÉ JÁDRO

Skládá se ze dvou složek, z BUNIČINY a SAPu. SAP je dehydrovaný gel s obsahem polymeru se superabsorbčními vlastnostmi, u kterého nebyl prokázány negativní ani toxické vlastnosti na zdraví. Jedná se o drobné krystalky, které při kontaktu s jakoukoli vlhkostí tuto vlhkost spolu s pachem pojmou až do objemu 300 násobku své hmotnosti a udrží je při běžných teplotách po několik hodin uzamčenou. Postupem času dochází k vysušení a uvolnění vlhkosti do prostředí. SAP je recyklovatelný, ale bohužel není biologicky rozložitelný. Díky svým netoxickým vlastnostem nezatěžuje přírodu. V plence je z důvodů absorpce vlhkosti a zápachu, zároveň díky svým netoxickým vlastnostem i antibakteriální a pomáhá tak držet pokožku dítěte v suchu bez kontaktu s vylučovanými tekutinami.

BUNIČINA je materiál získávaný z jinak nepoužitelného odpadu pokáceného dřeva nebo z jednoletých rostlin. V ČR a ve většině Evropy je získávána ze smrků. Buničina je základní látkou pro výrobu papíru, kdy pak dochází k její úpravě, jako je bělení apod. Pro výrobu savého jádra plenek se používá pro své absorpční vlastnosti a schopnost udržet jednotlivé krystalky SAP na místě, aby byla spolehlivě odváděna vlhkost a byla rozložena po celé ploše jádra, čímž sníží riziko podráždění dětské pokožky kontaktem s tekutinou. Při výrobě plenek není potřeba buničinu bělit, neboť jako finální produkt má lehce slonovinovou barvu a mezi dvěma vrstvami netkané textilie již není její barva znát. V případě jejího tmavšího zbarvení je bělena oxidací nebo horkým vzduchem. Její bělení ať již oxidací nebo pomocí peroxidu vodíku je tak zbytečné a prodražuje finální cenu plenky.

 

PŘIDANÉ LÁTKY

Plenky DADA jdou cestou nepřidávat do plenek vůbec nic syntetického či jakékoli extrakty, kromě přítomného vitamínu E. Ani Aloe Vera či Pantenol nebo Allantoin. Důvod je zcela prostý. Pokožka každého dítěte je zcela jiná a jinak i reaguje na přidané látky v čemkoli, u plenek to platí dvojnásob. Přeci jen mají pokožku v kontaktu delší dobu. Navíc jsou u běžných plenek tyto přídavné látky jen v nepatrném množství a tím, že se uvolňují pomocí tekutiny, je jejich efekt velmi diskutabilní. Je tedy na každé mamince, jaký prostředek v případě potřeby zvolit a ošetřit jím případné opruzeniny či podráždění. Navíc tyto prostředky jsou daleko koncentrovanější a efekt ošetření je tedy mnohem vyšší.

 

LDPE

Obecně se jedná o měkkou formu plastu, která je používána na výrobu různých mikrotenových sáčků a tašek, například pro supermarkety. LDPE je netoxický, hygienický a recyklovatelný plast, který se navíc v plence nachází jen v nepatrném množství. Je použit na pásky se suchým zipem a na vyztužení dvojitých vnitřních mantinelů (lidově vnitřních gumiček), aby držely, jak mají a nic neproteklo při zachování pohodlnosti plenky.

 

NETKANÁ TEXTILIE

Pro výrobu dětských plen DADA je používána netkaná textilie z viskózových vláken, která jsou vyráběna z celulózy a po chemickém zpracování je finálním produktem vlákno, které se posléze zpracuje na textilii s úžasnými vlastnostmi vhodnými pro dětské pleny. Tato netkaná textilie je velmi lehká, odolná vůči mechanickým vlivům i vůči vlhkosti a teplotě. Navíc je snadno rozložitelná a nezatěžuje tak ekosystém. Netkaná textilie je v dětské plence DADA použita pro vnitřní i vnější plášť, obaluje a drží na místě savé jádro. Jsou z ní vyrobené veškeré lemy, pásky apod. Některé běžné plenky, zejména ty velmi levné, jsou vyrobené z netkané textilie ze syntetických vláken, jako je polypropylen nebo polyester, což jsou vedlejší produkty ropy a velmi zatěžující ekosystém.

 

PEFC CELULÓZA

Celulóza použitá k výrobě plenek se získává zpracováním dřeva. A dřevo roste v lesích, které jak víme, jsou již tak dost zatěžované lidmi. Veškerá celulóza použitá k výrobě plenek Dada je získávána z lesů s certifikátem PEFC. To znamená, že vytěžené dřevo je i obnovováno a dokud se neobnoví, není těženo další.

PEFC je celosvětově nejrozšířenější systém certifikace lesů. Standardy hospodaření v lesích podle systému PEFC se snaží změnit způsob, jakým jsou lesy spravovány na lokální i globální úrovni. Jedním z hlavních cílů certifikace lesů systémem PEFC je zachování lesů a jejich rozšiřování, abychom my i generace budoucí, mohli využívat environmentálních, sociálních a ekonomických přínosů, které lesy nabízejí se zachováním zodpovědného přístupu k lesním ekosystémům a respektu k přírodě.

 

 

CO V PLENKÁCH DADA EXTRA CARE NENAJDETE?

CHLOR – při výrobě plenek není používán u žádného z materiálů. Materiály pro výrobu plenek jsou bělené oxidací a horkým vzduchem.

FTALÁTY – plenky DADA jsou vyráběné a kompletované na území Evropské unie, nikoli v Číně nebo jiné zemi mimo EU a platí tak striktní zákaz používání ftalátů coby změkčovadel plastů u výrobků pro děti. V plenkách je tedy nenajdete a riziko absorbování těchto látek z plenek je tak nulové.

PVC (polyvinylchlorid) – tento typ plastu se u výroby plenek již delší dobu nepoužívá z důvodů možného obsahu ftalátů

LATEX – není v plence obsažen, neboť je zde riziko alergické reakce. Nicméně se jedná o čistě přírodní látku, se kterou se setkáme u mnoha dalších produktů jako dudlíky, kondomy, rukavice apod.

BARVIVA – k barvení textilie je použito pouze potravinářské barvivo. U některých značek plenek, které jsou výrazně barevné a mají pestré motivy,  může být použito i chemické barvivo pro jejich stálost a pestrost motivu. To však neplatí u značek Dada.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: PLENY A PŘEBALOVÁNÍ
? VELKOOBCHOD: Velkoobchod

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
5
42x
4
1x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
RM Avatar autora | 25.10.2019
Výborné mohu jen doporučit
5
A Avatar autora | 4.10.2019
Spokojenost. Zkouseli jsme i jine znacky, ale tyto nam vyhovuji nejvice.
5
IK Avatar autora | 3.10.2019
Doporučuji.
5
K Avatar autora | 3.10.2019
Super, doporucujeme. Lepsi nez mnohem drazsi a reklamou vsude opevovane plenky ;)
5
JV Avatar autora | 30.9.2019
Naprostá spokojenost doporučuji!
5
Avatar autora | 30.9.2019
Dada plenky jsou spickovy. Dobre sajou a pres noc se mi maly neprocuraji, narozdil od jinych plen.
5
B Avatar autora | 25.9.2019
????
5
BH Avatar autora | 19.9.2019
Naprostá spokojenost... už jen aby se přebalovaly sami.
5
M Avatar autora | 13.9.2019
naprostá spokojenost
5
RP Avatar autora | 7.9.2019
Maximálně
5
KJ Avatar autora | 5.9.2019
Naprostá spokojenost neprotečou ani po 12 hodinách.
5
MV Avatar autora | 4.9.2019
nejlepší na našem trhu
5
R Avatar autora | 26.8.2019
Doporučuji ;)
5
B Avatar autora | 24.8.2019
????????
5
VS Avatar autora | 23.8.2019
100% spokojenost ☺️
5
PS Avatar autora | 16.8.2019
Velká spokojenost :-D
5
V Avatar autora | 16.8.2019
Jsme spokojeni,oproti Pampers jsou delsi a neprotikaji
5
TD Avatar autora | 15.8.2019
Velmi spokojeni
5
HV Avatar autora | 9.8.2019
Byla jsem spokojená, bylo to dobře zabalené v krabici, takže se nic nepoškodilo, a vcelku to bylo i rychle doručeno.
5
VK Avatar autora | 7.8.2019
Předčilo očekávání
5
RR Avatar autora | 4.8.2019
Nejlepší plenky, jsem velice spokojená...pevně drží, neprotečou, prodyšné, tak malá nemá žádné opruzeniny ????
5
MB Avatar autora | 27.7.2019
Stoprocentní spokojenost, doporučuji.
5
JC Avatar autora | 20.7.2019
Velmi spokojeni.
5
AV Avatar autora | 20.7.2019
Maximálně spokojená a objednám znovu
4
MP Avatar autora | 7.7.2019
během dne vyhovující, příjemně tenké; na noc nedávám, syn byl ráno pod plenkou vlhký
5
KK Avatar autora | 6.7.2019
Tyto plínky kupuju od narození, střídám různé, ale nejoblíbenější jsou Dada.
5
PP Avatar autora | 30.5.2019
Plenky jsou super. Pampers a podobně značky se můžou jít zahrabat... Jsou krásně měkké, a stalo se mi asi jednou ze plena protekla. Ale myslím, že chyba byla na moji straně ????Což u jiných značek bylo skoro pokaždé... Takže za mě zatím nejlepší, které jsme kdy měly...
5
EB Avatar autora | 28.5.2019
Vyzkoušela jsem mnoho druhů ale Dada jsou nejlepší :)
5
MP Avatar autora | 28.5.2019
Co jsme dostaly tyto pleny darem tak jsou výborné ale nemožu hodnotit tuto objednávka jelikož mi zatím dopravce DPD nedoručil a to jsme je objednávaly 19.5 :( s tímto dopravceme zatím nemám dobré zkušenosti.
5
DH Avatar autora | 28.5.2019
kupuji jiz nekolik let a super :-)
5
PK Avatar autora | 27.5.2019
Nejlepší plenky, všem doporučuji ????
5
TB Avatar autora | 13.5.2019
Super, doporučuji.
5
MB Avatar autora | 3.5.2019
Skvělé plenky, jiné už nekupuji :-)
5
VG Avatar autora | 28.2.2019
Zatím nejlepší plenky co jsme měli (a že jsme jich vyzkoušeli) ????
5
KU Avatar autora | 23.2.2019
Dada jsou za mě nejlepší, určitě doporučuju ☺
5
AB Avatar autora | 20.2.2019
Super plenky
5
SV Avatar autora | 6.2.2019
Super plínky. Nesmrdí a vydrží klidně i 10 hodin přes noc. Už jiné nepoužívám.
5
Avatar autora | 23.1.2019
Super ????
5
MH Avatar autora | 26.12.2018
Nejlepší plenky! Jsem absolutně nadšená!
5
PS Avatar autora | 20.11.2018
Vřele doporučuji :-)
5
MB Avatar autora | 12.10.2018
Doporučuji všem, nejlepší poměr cena/výkon mezi plenami na českém trhu.
5
Avatar autora | 28.8.2018
vynikající plínky, perfektní je ukazatel vlhkosti, bez toho ani ránu...nebo tedy spíše ani hovínečko:)
5
MM Avatar autora | 12.6.2018
Super,dopoučuji!