Zákaznická podpora:+420608208467info@dadaplenky.cz

LITTLE STEPS od Nestlé

LITTLE STEPS od Nestlé

V roce 1867 apatikář jménem Henry Nestlé vyrobil pro předčasně narozeného chlapce odmítajícího mateřské mléko první umělé kojenecké mléko, které mu pravděpodobně zachránilo život. Na tu dobu velký průlom odstartoval dlouholetý výzkum a vývoj různých produktů spadající do kojenecké a dětské stravy. Mezi zásadní milníky tohoto více než 150 let trvajícího vývoje patří zejména kojenecká mléka různých druhů, od klasických nahrazujících mateřské mléko přes speciální, jako mléka proti ublinkávání, hypoalergenní apod. nebo například zjištění, že pro správný vývoj dítěte je nejdůležitějších prvních 1000 dnů života, kdy se vyvíjí prakticky celý organismus.

Od doby vzniku prvního mléka, kdy složení bylo de facto jen kravské mléko a mouka, uplynulo již hodně vody a nyní se již nabízená kojenecká mléka velmi podobají mateřskému mléku. V roce 1972 vzniklo prakticky první skutečné umělé kojenecké mléko, jehož cílem bylo zejména přežití dítěte, ať již předčasně narozené nebo z nějakého jiného důvodu neschopné přijímat stravu formou mateřského mléka. Takto vyvinutý produkt byl pojmenován BEBA, který jakožto první začal pomáhat lékařům i rodičům krmit své ratolesti a v mnoha případech zachraňovat životy nejmenších.

Krátce na to odstartoval dlouholetý výzkum, který s původní myšlenkou Henryho Nestlé ohledně důležitosti prvních 1000 dnů života dítěte pracoval více do hloubky. Výsledkem bylo, že po dobu 3 let vývoje dítěte může dojít k mnoha situacím, kdy klasické umělé kojenecké mléko nelze použít v případech, jako jsou například alergie na mléčnou bílkovinu, reflux, předčasné narození apod. Potřeba vývoje dalších verzí kojeneckého mléka tak byla na světě. Za účelem výzkumu a vývoje v Německu vznikla skupina v čele s Nestlé, která ke spolupráci přizvala dětské nemocnice, kojenecké ústavy, epidemiologické ústavy, univerzitu v Mnichově, Výzkumný institut pro prevenci alergií a onemocnění dýchacích cest dětí, kliniku pro dětskou a dorosteneckou medicínu, IUG Leibniz Institut (molekulární preventivní medicína). Tato skupina započala studii s názvem GINI Studie, které běží dodnes.

Skupina GINI zkoumá a vyhodnocuje dlouhodobé působení umělého kojeneckého mléka na dítě a to i posléze v jeho dospělosti. Takto činí již téměř 50 let. Z první fáze studie, která započala krátce po vyvinutí prvního kojeneckého mléka BEBA, vzešla verze kojeneckého mléka s označením HA, tedy mléko pro děti s alergií na mléčnou bílkovinu. Další verze mléka na sebe nenechaly dlouho čekat. Nicméně náplní práce skupiny GINI je zejména vyhodnocování působení mléka na organismus, vyhodnocování a následně přijetí případných opatření. Výsledky jejich práce se posléze promítají napříč trhem. Nestlé tak spolu s GINI pokračuje v práci Henryho Nestlé, který tak svou činností zajistil kvalitní péči o kojence a bezpochyby mnoha zachránil život.

Dalším povedeným produktem, který vzešel ze společnosti Nestlé je nyní nové kojenecké mléko s názvem LITTLE STEPS. Toto mléko je výsledkem práce GINI, ekonomickému rozboru a nařízení EU, které jasně stanoví, jak má kojenecké mléko vypadat. Kojenecké mléko LITTLE STEPS bylo vyvinuto ve Velké Británii ve spolupráci s Německem, kde bylo testováno mezi zákazníky drogistického řetězce Rossmann a setkalo se zde s velkým ohlasem.

Cílem nového produktu bylo přinést matkám to nejkvalitnější mléko dle platné legislativy a dle nařízení EU, které začne platit 22.února 2020. Zároveň však musela být splněna podmínka, že kvalitní mléko bude i za rozumnou cenu s cílem oslovit mladé rodiny, které inklinují k zavedeným značkám bez detailnějšího rozboru dostupných variant na trhu. Toto se povedlo.

Na český trh tak skrze Dadaplenky.cz vstupuje zcela nové, velmi kvalitní kojenecké mléko a to za velmi rozumnou cenu, která spolu s kvalitou v mnohém předčí TOP značky.

Kojenecká mléka LITTLE STEPS jsou vyráběna ve verzích dle věku a to PRE, 1, 2 3. LITTLE STEPS PRE je určeno pro předčasně narozená miminka a pro první 3 měsíce věku dítěte, které lze přeskočit u dětí narozených v řádném termínu a začít používat rovnou verzi LITTLE STEPS 1, kterou lze krmit až do 6 měsíců věku. Následuje pak verze pokračovacího kojeneckého mléka LITTLE STEPS 2 a LITTLE STEPS 3, které lze používat od ukončeného 10. měsíce věku dítěte a pokračovat do odstavení. Batolecí mléka ve verzích od ukončeného 12. popř. 24. měsíce u značky LITTLE STEPS nenajdete. Nestlé i v tomto případě jde cestou, že pokud se mléko již skoro podobá složením kravskému mléku, není jej potřeba podávat dítěti v umělé formě.

LITTLE STEPS obsahuje kyselinu dokosahexaenovou (DHA), která je obsažena nejvíce v rybích produktech a je nezbytná pro vývoj dítěte. Dříve se dětem podával rybí olej přímo, od čehož se upustilo a byla opomíjena jeho důležitost, zejména pak v prvních letech života dítěte.

LITTLE STEPS dále neobsahuje toliko obávaný a neekologický PALMOVÝ OLEJ. Je zde použito oleje slunečnicového a řepkového, resp. i kokosového tuku. Veškeré tuky v kojeneckém mléce jsou podstatné pro vstřebávání většiny vitamínů, které se na tuky vážou a dostávají se do organismu.

LITTLE STEPS již také coby zdroj vápníku nepoužívá uhličitan vápenatý, neboli křídu. Vstřebávání vápníku z této složky je neefektivní. Byla tedy nahrazena jinými, pro organismus přínosnější.

LITTLE STEP je plně v souladu s nařízením EU ohledně složení, limitů jednotlivých látek. Důležitým limitem je obsah pesticidů, který je nyní nařízením snížen na úplné dno. Starší legislativa měla limit výše, do těla se tak mohlo dostat více škodlivých látek než tomu je nyní.

Důležité je však připomenout, že jakékoli i byť to nejzdravější kojenecké mléko nenahradí mléko mateřské. Nemělo by se tak cíleně upouštět od kojení a nahrazovat jej umělým kojeneckým mlékem. Nasazení umělé stravy by mělo být vždy konzultováno s dětským lékařem.

Nabídku mlék naleznete zde: https://www.dadaplenky.cz/vyhledavani/?string=little+steps


Dadaplenky.cz