Zákaznická podpora:info@dadaplenky.cz

Jaké plenky vlastně vybrat?

Jaké plenky vlastně vybrat?

Každá novopečená maminka se rozhoduje, které plenky vybrat pro svoje miminko. Ti, kteří mají silné ekologické cítění, anebo chtějí minimalizovat náklady, si zvolí cestu látkových plen, které se dají opakovaně prát a šetří tím nejen přírodu, ale i svoji peněženku. Na druhou stranu tato cesta je časově náročnější a vyžaduje mnohem větší pracnost. Druhou variantou je používat jednorázové plenky, u kterých stačí akorát použitou plínku sundat a vyhodit. Daní za tento komfort je ovšem cena těchto plen, která může nepříjemně zasáhnout do rodinného rozpočtu. Denní spotřeba u nově narozeného miminka se pohybuje okolo 5 plen a podle toho, jak dlouho dítě plenky nosí, může spotřeba plen vystoupat na 3-5 tisíc kusů. Jednotková cena plenek je pak celkem zásadní, kolik rodina za tento produkt celkově utratí.

Dada Extra Care 4 - Dadaplenky.cz

Dada Extra Care 4 MAXI 7-18 kg 33 ks

Na trhu je spousty značek jednorázových plen, některé jsou velmi známé díky televizním reklamám, jejichž cena musí tento marketing zaplatit. Důležitá je samozřejmě kvalita, nicméně rozhodně neplatí, že to nejdražší, je taky vždycky to nejkvalitnější. Krásným příkladem jsou DADA plenky, které žádnou televizní ani jinou masovou reklamu nemají, a přesto dobývají nejenom český trh, protože si je maminky navzájem doporučují.

DADA plenky

Co jsou vlastně ty DADA plenky? Jedná se o celkem zvláštní značku. Vyrábí se v ČR v Turnově, ale v kamenných prodejnách se prodávají výhradně na polském trhu, nejvíce v obchodním řetězci Biedronka. Na českém trhu se dají koupit hlavně přes e-shopy, anebo se najdou obchodníci, kteří objíždějí vesnice a dováží je z Polska. Lidé si je doporučují a postupně z této značky vznikl fenomén, který symbolizuje super kvalitu za poloviční ceny, než jsou plenky z televize. Nutno říci, že tento fenomén nejsou jen u nás, ale v celé střední a východní Evropě. Pokud si najdete hodnocení DADA plenek na internetu, desítky tisíc spokojených maminek si je nemůžou vynachválit.

Dada Extra Care 1 - Dadaplenky.cz

Dada Extra Care 1 Newborn 2-5 kg 23 ks

Jaké se prodávají typy DADA plenek

Máme na výběr buď Extra Soft, anebo Extra Care, přičemž je mezi nimi několik rozdílů. První velký rozdíl je ve velikostech, kdy Extra Care je už od velikosti 1, na druhou stranu Extra Soft nabízí i velikost 6. Druhým rozdílem je technologická vyspělost, kdy Extra Care nabízí spoustu vychytávek, které maximalizují komfort miminka – ať už je to zapínání plenek, pohodlné nošení, schopnost vstřebat a udržet tekutiny, indikátor vlhkosti nebo přidaný vitamín E proti opruzeninám. Třetím rozdílem je materiál, kde Extra Soft jsou tenčí a lehčí, mají prodyšné savé jádro a to obsahuje navíc přírodní extrakt z aloe vera. Posledním rozdílem je pak cena, která je u Extra Care o trochu vyšší. Nutno ovšem podotknout, že někomu po zkušenostech s oběma typy prostě více vyhovují Extra Soft a je proto nutné si plenky vyzkoušet a vybrat si ty nejlepší zrovna pro vás.

Vlastnosti DADA plenek Extra Care

Komfort nošení pro miminko

Zapínání obstarávají trojíté suché zipy, které skvěle udržují pevnost plínky i když je dítě velmi aktivní a navíc velmi dobře drží i při opakovaném rozepínání. Plínky se nezařezávají ani netlačí, protože obsahují velmi pružné boční lemy, které zajišťují perfektní přilnutí k pokožce. Plínky obsahují také systém plochých gumiček COSYLEG v tříslové části, díky kterému se nezařezávají a mnohem lépe drží vše uvnitř. Riziko otlačenin na bříšku se výrazně snižuje díky širokému přednímu lemu, miminko se cítí pohodlně, protože tah zipů je rozložen na větší plochu.

Dada Extra Soft 4

Dada Extra Soft 4 7-18 kg 46 ks

Výdrž plenky proti protečení

Jednou z hlavních starostí u plínek je jejich odolnost vůči protečení, kterou ovlivňuje prostor mezi savým jádrem a gumičkami v tříslech. U DADA plenek je tento prostor vyplněn speciální netkanou textílií, která propustí tekutinu dovnitř a následně k savému jádru, ale už ne ven. Na potřebu změnit plínku vás upozorní indikátor vlhkosti, který změní barvu, pokud se miminko vyčůrá. Plenky obsahují několik dalších technologií, které zvyšují komfort miminka. Ať už je to velice rychlý odvod tekutiny do savého jádra nebo efektivní rovnoměrné rozložení tekutiny po ploše plenky(díky čemuž vydrží mnohem déle), plenky DADA maximalizují svoji účinnost a nabízejí opravdovou kvalitu.

Dada Extra Soft 3 - Dadaplenky.cz

Dada Extra Soft 3 4-9 kg 54 ks

Složení plenky

Zásadní informací pro spoustu maminek je fakt, že neobsahují žádné chemické parfemace. Hladký netkaný povrch obsahuje pouze vitamín E, který pomáhá proti opruzeninám a tím zlepšuje celkový komfort pro miminko. V těchto plenkách nenajdete žádné další přidané látky, ani Panthenol, Aloe Vera nebo Allantoin. Důvodem je individualita každého dítěte, ne každé může dobře reagovat na konkrétní látku. Proto se nechává na rodičích, které látky případně zvolit jako samostatný prostředek proti opruzeninám.

Je také dobré zmínit, co v plenkách DADA Extra Care rozhodně nenajdete: Chlor – při výrobě není používán u žádného z materiálů. Bělení je dosaženo oxidací a horkým vzduchem.

Ftaláty – díky výrobě na území EU(a ne v Číně) platí striktní zákaz ftalátů jako změkčovadel plastů u výrobků pro děti

PVC – Již delší dobu se u výroby plenek obecně nepoužívá z důvodu možného obsahu ftalátů

LATEX – není vůbec obsažen z důvodu potenciální alergické reakce

Barviva – K barvení je použito pouze přírodní potravinářské barvivo. U některých konkurenčních plenek, které jsou velmi barevně pestré, může být použito i chemické barvivo. To ale neplatí pro značku DADA.

Velikosti plenek podle věku dítěte (obrázek vzatý z internetu, udělat vlastní hezkou tabulku)

Velikost Označení Váha dítěte v kg
1 Dada Premium Extra Care, 26 ks 2 - 5 kg
2 Dada Premium Extra Care, 64 ks 3 - 6 kg
3 Dava Premium Extra Care, 60 ks Dada Extra Soft, 54 ks 4 - 9 kg
4 Dava Premium Extra Care, 50 ks Dada Extra Soft, 46 ks 7 - 18 kg
4+ Dada Premium Extra Care 42 ks Dada Extra Soft, 53 ks 9 - 20 kg
5 Dada Premium Extra Care, 42 Dada Extra Soft, 53 ks 11 - 25 kg
6 Dada Extra Soft 38 ks Nad 15 kg

Obecné tipy pro výběr správné velikosti

  • Nejspolehlivějším indikátorem velikosti je hmotnost miminka
  • Menší plenky nedokážou absorbovat všechnu tekutinu a budou nepříjemně tlačit, u velkých zase bude nejspíše mezera, kvůli které bude ohrožena jejich funkčnost
  • Pokud se miminku objevují v okolí zadečku, nožiček nebo bříška opruzeniny, je plenka malá
  • Pokud plenka nesedí dobře na těle, je ohnutá a dochází k častým únikům obsahu plenky mimo, je plenka velká
  • Ideální velikost je taková, kdy je plenka rovná, sedí dobře a lepící popruh je v pase

Vyberte si DADA plenky pro vaše miminko

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz